Képzések

Több közösség beindítói, lendületadói a nem formális tanulás módszereit követő képzési napok, többnapos építő programok vagy közösségi beszélgetések, filmvetítések voltak.

Ezek főként a helyi élelmiszer (közösségi kert, dobozrendszer stb.), a helyi energia (kályhaépítés, brikett készítés stb.) vagy helyi gazdaság témaköreit feszegették.

Itt nektek is felkínáljuk ezeket a programokat, komplex képzési modulokat, közösségszervezési tematikus képzéseket. Szeretnél valakivel együtt gondolkodni, tanácsot kérni, hogy mi is volna jó nektek? Küldj emailt!

2018. szep 25.

Az Átalakuló Közösségek és a Magyar Permakultúra Egyesület 2017-ben létrehozott egy 4 napos, hazai viszonyokra tervezett tananyagot, ami több gyakorlati feladat foglal magában, mint a 2 napos bevezető képzés és a Permakultúra “átalakulós” vonatkozásával, a társadalmi oldalával is foglalkozik, egységként kezelve a közösség és a kert tervezését. A Nyimi Öko Közösség pontosan egy évvel a nagyszékelyi próbaképzés után szeptember 13-tól 16-ig sikeresen megszervezte és lebonyolította az első 4 napos Kisközösségi Permakultúra tanfolyamot.

2017. jan 14.

Amit mi teszünk, arról szól, hogy hétköznapi emberek a szomszédsággal összefogva igyekeznek alapvető változásokat elérni a szűken vett lakókörnyezetükben. Hogy legyen egészséges, helyi étel, kímélőbb a közlekedés, pezsdüljön a helyi gazdaság és az ott lakók álmai adják az alapját a helyi életnek. Igenám. De ahogy a tündöklő tekintetű önszerveződő kis csapatok nekibuzdulnak, előbb vagy utóbb felüti fejét a súrlódás.

2016. ápr 20.

Érdekes mérföldkő volt a legutóbbi kezdő képzésünk. Egyrészt mert a Grundk3rt csapata kezdeményezte és szervezte a tréninget. Másrészt mert a két tréner a program során végezte el a képzők képzését, és most először próbálta magát ki ebben a szerepben. Aztán azért is, mert több új közösség most először mutatkozott be és vett részt efféle képzésen. 

2016. ápr 13.

A nagyszékelyiek szívügye volt a gyümölcsész képzés: beadták ötletként a mini projektek közé és nyertek is vele. Úgyhogy megszervezték, résztvevőket toboroztak és az eddigi visszajelzések alapján maradandó élményt okoztak vele többeknek... Íme egy élménybeszámoló.

 

2016. már 8.

Szívesen bevonnál másokat a közösségi munkába - akár utódodnak "nevelnéd ki", de nem tudod, miként szerencsés ezt tenni? Saját tudásodat mások épülésére fordítanád? Bizonytalan vagy néha, hogy jól segítesz-e, megfelelőek a keretek? Szívesen átadnád a tapasztalataidat, de nem tudod, hogyan kezdj bele? Ha dolgoztál már közösségben vagy közösséggel, bizonyára találkoztál már a mentorálás intézményével - még ha nem is volt így felcimkézve.

2015. dec 19.

Az eddigi legizgalmasabb képzés volt ez. Mindannyian – kik résztvevőként először próbáltuk ki magunkat istenigazából trénerként – lázban égtünk. Tudtuk, hogy elfogadó lesz a légkör és mégis úgy izgultunk, mint egy csapat gyerek. Készültünk, terveztük, hogy milyen lesz a pillanat, amikor a többiek elé lépünk és mindannyian megkönnyebbültünk a kétnapos képzés végével. S volt abban valami nagyon felemelő, amikor arra gondoltunk: hogyan tovább?

2015. ápr 29.

De mi az a facilitátor és miért jó, ha van nálunk egy...? Nos, csoportsegítőnek is szokták fordítani és azért hasznos a munkája, mert kihozza a közösségből a benne rejlő tudást, figyel arra, hogy lendületes és jókedvű legyen egy-egy ilyen esemény, segít keretet adni a találkozóknak, mindenkit helyzetbe hozni. Előre tervez, a csoport folyamatokat mederben tartja, figyel és segít... Nos, nincs egyszerű dolga, de ez benne a szép! A csoport segítő képzéssel az a célunk, hogy a közösségekben eddig hasonló szerepben tevékenykedők tovább csiszolgassák tudásukat, bátrabbak legyenek és kapjanak szempontokat a további fejlődésükhöz. A csoport szervezéséről, folyamatairól, dinamikájáról, életciklusáról is szó fog esni bőséggel.

2015. ápr 6.

Átalakulás Gyakorlatban! Júliusban Kunbábonyban tartjuk az első angol nyelvű nemzetközi találkát; helyben található erőforrásokból építjük meg az átmeneti helyszínhez szükséges infrastruktúrát, képzők segítségével: agyagból rakétakályhát; fonottvesző-falu komposzt budikat; hulladék ablakokból süllyesztett üvegházat... Itt a felhívás - angol nyelven! A korhatár: 18-25 év (30) között, alap angol tudás szükséges. Jelentkezni lehet az űrlap segítségével!

 

2015. feb 5.

Hogy egy képzés mitől tud remek lenni, az több dologtól is függ. Nálunk most nagy együttállás volt, úgyhogy lehet mondani, hogy jól sikerült a közösségszervezési tréningünk a Wekerlén. Már például az fontos hozadéka volt, hogy letisztult: a közösségszervezés miről szól és miben más is, mint a közösségfejlesztés.

 

Oldalak